Podsumowanie Roku Kieślowskiego

Aktualności Rok Kieślowskiego

Podsumowanie Roku Kieślowskiego

Na zakończenie Roku Kieślowskiego telewizja Kino Polska przygotowała specjalne wydanie „Programu obowiązkowego”, podsumowujące wszystkie wydarzenia w ramach obchodów jubileuszu. Wyjątkowi goście – aktorzy i współpracownicy Kieślowskiego, urzeczeni jego twórczością filmowcy z całego świata, młodzi reżyserzy znajdujący w nim inspirację – opowiadają o Kieślowskim i najciekawszych wydarzeniach jubileuszowego roku.

Jerzy Stuhr przypomina dyskusje i pokazy podczas letniego Co Jest Grane 24 Festival, a Krzysztof Zanussi i Kuba Czekaj opowiadają o zaskakujących czasem zgłoszeniach na konkurs scenariuszowy „Przypadek”. W studio „Programu Obowiązkowego” pojawiła się także reżyserka zwycięskiego filmu, Aleksandra Terpińska. Magdalena Juszczyk rozmawia z Grażyną TorbickąZbigniewem Preisnerem czy Zbigniewem Zamachowskim.

Nie zabrakło też spojrzenia spoza polskiego świata filmowego. Telewizja Kino Polska rozmawiała z gwiazdami „kolorowej” trylogii, Irène Jacob i Juliette Binoche. O swoich spotkaniach z kinem Kieślowskiego opowiadają także operatorzy filmowi z całego świata, którzy w listopadzie 2016 r. przyjechali do Bydgoszczy na festiwal Camerimage, wśród nich bliski współpracownik reżysera, Sławomir Idziak.

Pełne wydanie programu, którego premierowa emisja na antenie Kino Polska miała miejsce 29 stycznia można obejrzeć poniżej:

Redakcja

Redakcja